SGM SENTEZ Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi; 1996 yılında İstanbul’da kurulmuş olup her türlü gümrükleme hizmeti verebilecek şekil ve yeterlilikte organize olarak İthalat, ihracat, Antrepo, Serbest bölgeler, Geçici çıkış, Dahilde İşleme Rejimi, teşvikli işlemler gibi uzmanlık isteyen tüm konularda titiz ve suratli çalışmasıyla haklı bir güvene ve müşteri potansiyeline sahip olmuştur.

SGM SENTEZ; 21 yılı aşkın süredir deneyimli kadrosuyla , ülkemizin dış ticarette yakaladığı yükseliş trendini takip eden müşterilerine dünya standartlarında hızlı ve çağdaş gümrükleme hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Başarının, müşteri memnuniyeti ile paralelliğini sürdürmeyi ilke edinmiştir.

Sentez Gümrük Müşavirliği İthalat, İhracat, gümrük işlemleri, fizibilite çalışmaları ve ön müsaade için gerekli belgelerin alımları ile ilgili iş süreçlerinin takibi, teminat ve taahhütlerin kapatılması, yatırım teşvik belgesi, dahilde işleme izin belgesi, kontrol belgesi vb. işlemlerin alımlarını gerçekleştirmektedir. İnternet tabanlı güçlü teknolojik altyapısı ile bilginin hızlı paylaşımına  yönelik alt yapısı ile lojistik ve gümrük müşavirliği, müşterilerine eksiksiz bilgi aktarımı yapısına sahiptir.

SGM-SENTEZ Gümrük Müşavirliği otuz civarında çalışanı ile İstanbul İli Şişli İlçesi Mecidiyeköy semtinde faaliyet göstermekte olup gümrük idarelerinde de iş-ofisleri vasıtasıyla müşterilerinin işlemlerini en hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirme prensibi ile çalışmaktadır.